English Language Academy

English Language Academy (ELA) 1988 yılında hizmete açılmıştır. ELA Malta Eğitim Bakanlığı tarafından tam lisanslı ve FELTOM (Fedaration of English Language Teaching Organisation Malta) kurucu üyesidir. Ayrıca Malta Üniversitesinin yetkili temsilcisi ve aynı zamanda Malta’nın tek TOEFL IBT test merkezi de ELA’da bulunmaktadır.

 Her yıl okulu tercih eden öğrenci sayısı giderek artmaktadır. 350 öğrenci kapasitesiyle az saydıdan oluşan ve birbirinden farklı kültür içerikli sınıflarımız sayesinde okulda bir ‘aile’ ortamı mevcuttur. Okul binası, bütün aktivitelerin merkezi olan Sliema bölgesinin tam kalbindedir. Aynı zamanda okul, plajlara, restoranlara ve alışveriş merkezlerine çok yakın mesafede bulunmaktadır. Konaklama, havaalanı transferleri ile birlikte aynı zamanda birçok dilde akıcı konuşabilen temsilcilerimiz tarafından karşılama hizmeti sunmaktayız. Okulumuzun ana binasında klimalı geniş resepsiyon alanı, bir kantin ve çalışma alanı bulunmaktadır. Okul binasında ücretsiz olarak Wi-Fi kullanarak internete erişim sağlayabilirsiniz. Resmi tatiller dışında yıl boyunca Pazartesi’den Cuma’ya kadar eğitim verilmektedir. Resmi tatillere denk gelen dersler, haftanın diğer günleri tekrar edilir. Okulda 4 yaşından başlamak üzere, her yaşa hitap eden ve çeşit çeşit geniş bir yelpazeye sahip kurslar mevcuttur. Kurslar, Everyday English, Business English & Examination ve Combi kurslar olarak bilinen grup kurslarının dışında, Personalised General English ve Personalised Speaial English gibi daha bireyselleştirilmiş kurslara kadar çok seçeneklerde sunulmaktadır. Kış sezonunda grup kursu sınıflarında en fazla 8, yaz sezonunda ise en fazla 10 öğrenci bulunmaktadır. Yaz dönemindeki,gençler için olan program ise en fazla 12 öğrenciden oluşmaktadır. Öğrencilerimiz, dil seviyelerine, yaşlarına ve milletlerine göre sınıflara yerleştirilir.

ENGLISH LANGUAGE ACADEMY İNGİLİZCE KURSLARI

ELA’da öğrencilerimize her türlü ihtiyaçlarına ve zevklerine göre çok çeşitli kurslar sunmaktayız. Kariyerini daha fazla geliştirmekten, tatilinizi eğlenceli bir dil kursu ile birleştirmeye kadar aradığınız her şeyi ELA’da bulacağınızdan eminiz, tabii ki en uygun fiyatlarla!

 • EVERYDAY ENGLISH 10 (E10)

İngilizce iletişim becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış programdır. İngilizce dilinin 4 temel noktası ile birlikte dilbilgisi, kelime bilgisi ve telaffuz konularına odaklanmıştır. Alanlarında uzman öğretmenlerimiz, öğrencilerin öğrenmelerini kolaylaştırmak adına güncel konularda konuşma ortamı oluşturur.

 • EVERYDAY ENGLISH 8 (E8)

Günlük İngilizce 10 ile benzer olup, düşük sezonlarda gerçekleşen derslerdir.( Kasım ayından Mart ayına kadar)

Burada ki önem öğrencilerin genel İngilizce kullanımlarını geliştirmeken, öğrenciler daha küçük sınıflarda eğitim almanın faydalarından yararlanırlar.

 • PERSONALISED GENERAL ENGLISH

Mümkün olduğunca hızlı bir yol izleyerek İngilizcesini geliştirmek isteyen katılımcılar için hazırlanan birebir, kişiye özel hazırlanmış derslerden oluşur. Öğrenci ve eğitmen beraber nasıl bir yol izleneceğine karar verir, böylece öğrencinin eksik olduğu yönlere daha fazla önem verilerek mevcut süre en etkili şekilde kullanılır.

 • GENERAL ENGLISH COMBI

Bu kursumuz yukarıda bahsedilen kursların birleşmesinden oluşmaktadır. Sınıf ortamında diğer öğrenciler ile birlikte sosyalleşmek isteyen ama aynı zamanda da birebir ders almak isteyen öğrenciler için uygundur. Öğrenciler birebir sabah dersi alıp, öğleden sonra da grup dersine katılabilirler veya tam tersi şeklinde eğitim alabilirler.

MALTA’DA Kİ TEK TOEFL iBT MERKEZİ

ELA Malta’da ki tek onaylı TOEFL iBT sınav merkezidir, bunun anlamı da TOEFL iBT öğrencilerimiz okudukları okulda sınava gireceklerdir. Gittikçe popülerleşen bu sınav, aylık olarak yapılmaktadır, bu da diğer sınav hazırlık kurslarında olmayan esnek saatleri öğrencilere sunmaktadır. ELA sınava hazırlık konusunda uzmanlaşmış öğretmenlerle birlikte Ada’da ki en kapsamlı ve güncel çalışma materyalleri ve bilgisayar yazılımlarına sahip olmanın gururunu yaşamaktadır. Geçmiş yıllarda alınan yüksek sınav sonuçları nedeniyle, okulumuzda, bu kursa katılan öğrenci sayısı her yıl artış göstermektedir.

DİĞER KURSLAR

 • IELTS PREPERATION COURSE (IELTS)
 • BEC AND TOEIC PREPARATION COURSE
 • EXAM COMBI COURSES

Yukarıda bahsettiğimiz sınava hazırlık kursları ile General English kursu birleştirilebilir. Bu kurslar 20 ders General English ve 10 ders öğleden sonra sınav hazırlık kursundan oluşmaktadır, General English becerisine yoğunlaşmak isteyip aynı zamanda belirli bir alanda sınava hazırlanan öğrenciler için amaçlanmıştır.

 • JUNIOR PROGRAMME
 • SENIOR COURSES
 • TEEN PROGRAM
 • TEACHER TRAINING COURSES (TELT/TEFL CERT.)
 • GUARDIAN AND CHILD (GC)
 • ONE TEACHER TWO STUDENTS

BELİRLİ BİR AMACA YÖNELİK İNGİLİZCE VE İŞ İNGİLİZCESİ KURSLARI

 • BUSINESS ENGLISH – GROUP (BUS)
 • BUSINESS ENGLISH – EXECUTIVE ONE-TO-ONE (PSE-BUS)
 • BUSINESS COMBI COURSE (BUS COMBI)
 • PERSONALISED SPECIAL ENGLISH (PSE)
 • CAMBRIDGE PREPARATION COURSES

KONAKLAMA

ELA aile yanı konaklamasından, okul yurtlarına, pansiyon konaklamasından, hostel konaklamasına, apartmandan, otellere kadar çok geniş konaklama seçenekleri sunmaktadır. Bu çok çeşitli konaklama seçenekleri içinden öğrencilerimiz, kendilerine en uygun olan konaklamayı bulacaklarına emin olabilirler. Bütün konaklamalar okul binasına yakın çevrede bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi için lütfen info@bigappleturkey.com adresinden bizimle irtibata geçebilirsiniz. Bütün konaklama seçeneklerimizde ELA öğrencilerine çok özel fiyatlar sunuyoruz. Aile yanı dışında seçilen diğer konaklamalarda rezervasyon yapıldıktan sonra rezervasyon yapılan konaklamanın internet adresi verilerek onaylanabilir.

ELA AKTİVİTELERİ VE KÜLTÜREL TURLAR

ELA, çok geniş yelpazede her yaşa, her zevke ve her bütçeye uygun aktiviteler sunmaktadır. Her hafta değişen aktivite programları sayesinde kültürel geziler, çeşitli su sporları, spor turnuvaları ve binicilik gibi farklı programlarla öğrencilerimizin güneşli adamızdan olabildiğince faydalanmalarını sağlamaktadır.

Ayrıca, bireysel istek doğrultusunda şarap tadımı, kaya inişi ve araba/motorsiklet/bisiklet kiralama seçenekleri de sunulur.

 

 

Dil Okulları