LSI (Language Studies International) San Diego

Kilometrelerce uzanan altın kumsallara ve Amerika Birleşik Devletleri'nin en güzel iklimlerinden birine sahip olan capcanlı ve rengarenk San Diego kenti, California'da İngilizce öğrenmek için ideal bir şehirdir.

Tüm dünyadan binlerce öğrencinin ihtiyacına cevap verdiğimiz, 40 yılı aşkın başarılı bir dil eğitimi geçmişine sahibiz. LSI eğitim merkezleri eğitim ve öğrenim için mükemmel bir ortam sunar.

Tüm öğretmenlerimiz, hedeflerinize ulaşabilmeniz için sizinle yakından ilgilenir. Doğru bir kurs hazırlığı ile birlikte sunulan beceriler, her derste başarı elde edeceğiniz ve ilerleme kaydedeceğiniz anlamına gelir.

Dil becerilerinizi ister mesleki ister akademik ister kişisel nedenlerden ötürü geliştirme istiyor olun; LSI, ihtiyacınıza cevap verecek doğru kursa mutlaka sahiptir.

 LSI, tüm dünyaya yayılmış olan geniş bir okul ağına sahiptir. LSI' deki genel dil kursları, grup ortamında dil eğitimi sunar. Bu programlar, her alanda dil becerilerinizi geliştirir. Ayrıca farklı alanlarda uzmanlaşmayı da seçebilirsiniz. LSI' deki sınav kursları, sınav becerilerinizi grup ortamında geliştirir. Bu programlar dil eğitimi sağlar ve sizi sınava hazırlar.

 

Konum

LSI San Diego, şehrin kalbindeki modern bir binada yer alır ve San Diego Hayvanat Bahçesi, Gaslamp Bölgesi, Balboa Parkı ve San Diego Körfezi gibi cazibe merkezlerine sadece yürüme mesafesindedir.

 

Okul

Binada bulunan öğrenci kaynakları odasında, bir kütüphane ile EFL kendi kendine çalışma için multimedya bilgisayarları mevcuttur.

 

LSI San Diego Kurslar

Genel İngilizce:

Genel dil grubu kurslarımız, yeni bir dil öğrenmek ya da kişisel, eğitim ya da iş nedenlerinden dolayı mevcut bilgilerini geliştirmek isteyenler için tasarlanmaktadır. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye, her seviyede kurslar sunmaktayız. Genel İngilizce kursları başlığı altında 6 farklı program imkanı sunmaktayız bunlar; Standart 20 (haftalık 20 saat ders), Yoğun 30 (haftalık 30 saat ders), Öğleden Sonra 10, Artı Kurslar, Bire Bir Ders.

 

İş İngilizcesi:

İngilizce, iş dünyasının uluslararası dilidir. Bu nedenle, iş iletişimi becerilerinizi hızla geliştirebilmeniz için tasarlanmış özel, esnek, 12 modüllü bir kurs geliştirdik. Modülleri, 12 haftada bir yeni bir müfredatla değiştiriyoruz. Bu da, daha uzun süre kalmak ve belirli bir alandaki bilgilerini pekiştirip daha da geliştirmek isteyen öğrencilerin hiçbir materyali tekrarlamadan bunu yapabilecekleri anlamına gelmektedir. İş İngilizcesi altında 2 farklı program imkanı sunmaktayız bunlar; İş İngilizcesi, Özel amaçlar için İngilizce.

 

Akademik İngilizce:

Akademik İngilizce, genel İngilizce ile akademik becerileri ve sınav İngilizcesini bir araya getirir. Program normal dil bilgisi ve sözcük dağarcığı kontrollerini içerir, bu da öğrencilerin bir taraftan akademik okuma ve yazma becerilerini geliştirirken diğer taraftan bireysel dil ihtiyaçlarına odaklanmalarını sağlar. Akademik İngilizce başlığı altında 6 farklı program imkanı sunmaktayız bunlar; Uluslararası Okul Yılı(ISY), Sınav Hazırlığı, Cambridge English Dil Değerlendirmesi(FCE,CAE), IELTS,TOEFL, TOEIC Hazırlığı, Akademik İngilizce, University Pathway Hizmeti.

 

Deneyimler:

Kulüp 40+

LSI olarak, olgun ancak ruhu genç öğrencileri yıl boyunca tüm kurslarımızda görmekten mutluluk duyarız. Buna ek olarak, belirli konumlarda daha olgun öğrencilerimizin ilgisini çekecek sosyal aktiviteler düzenlemekteyiz.

 

 • Karışık yaş sınıflarında haftada 20 ders (16,67 saat/hafta)
 • Öğleden sonra aktiviteleri: haftada 3 (Auckland'ta haftada 5)
 • Kurs süresi: 1- 4 hafta (Auckland'ta 1-2 hafta)
 • Minimum yaş: 40
 • Okula bağlı olarak Başlangıç ile İleri seviyeleri arası

 

Bazı örnek aktiviteler: şaraphane ziyaretleri, yağmur ormanları gezisi, Maori dokumaları, tekne gezileri, tiyatro gezileri, Kensington Sarayı gezisi.

İngilizce ve Sörf

Sabahları İngilizce öğrenin; öğleden sonraları beyaz kumlu plajlarda sörf dersi alın! Kursun başlıca özellikleri

 

 • İngilizce eğitimi: Haftada 20 ders (16,67 saat/hafta)
 • Sörf eğitimi: 10 saat*
 • Minimum dil seviyesi: Orta Altı
 • Sörf yeterliliği: Tüm seviyeler kabul edilir
 • 90 dakika sörf eğitimi; sörf tahtası ve kıyafeti
  kiralamak dahil
 • Yaş: 16 veya üzeri
 • Başlangıçta yerleştirme testi, oryantasyon ve öğrenci kimlik kartı
 • Kurs materyalleri
 • Minimum yaş: 16

 

 

Konaklama

 

    LSI Aile Yanı Konaklamaları

Özenle ve dikkatle seçilmiş aile yanı konaklamaları, o ülkedeki hayatın nasıl olduğunu kendinizi evinizde hissedeceğiniz kadar rahat bir ortamda tecrübe etmenizi sağlar. Öğrencilerimizin çoğu, kendilerini ağırlayan ailelerle daha sonraki zamanlarda da görüşmeye devam etmektedir.

 

   LSI Öğrenci Yurtları / Evleri

Tüm dünyadan öğrencilerle tanışabileceğiniz öğrenci yurtlarında tek ve çift kişilik odalarda kalabilirsiniz. Bu seçenek, seçtiğiniz bölgeye, sezona ve yurt seçeneğine bağlı olarak özel veya ortak banyoyu da içerir. Odalar düzenli olarak temizlenir ve nevresim takımları haftada bir değiştirilir. Yemek seçenekleri farklı olmakla birlikte pek çok merkezde kahvaltı da sunulmaktadır.

 

    Pansiyon / Hostel

Normal otellere kıyasla daha ekonomik olan bu otellerde daha sınırlı bir hizmet sunulur. Haftalık temizlikçi hizmeti de sunulur ve bazı hostel ve pansiyonlarda mutfak da vardır.

 

   Oteller

Okullarımıza yakın pek çok farklı tipte otel hakkında size yardımcı olmaktan ve istediğiniz otelde rezervasyon yaptırmaktan mutluluk duyacağız.

 

Yaşam Tarzı

İnanılmaz iklimi ve şehrin plajlara, adalara, dağlara ve çöllere olan yakınlığı sayesinde San Diego bölgesinde eğlenmek ve gezmek için bolca seçenek vardır. Sosyal aktiviteler arasında plaj partileri, sörf, yelken, hatta kar kayağı ve Los Angeles, Las Vegas ve Meksika’ya düzenlenen geziler yer alır.

Dil Okulları