RCIIS -Toronto

Royal Canadian Institute of International Studies (RCIIS), Toronto

1999 yılında Toronto’da kurulmuş olan RCIIS dünyanın bir çok ülkesinden öğrenciye samimi ve destekleyici bir ortamda İngilizce öğrenmelerini sağlamak için hizmet veren Languages Canada ve Kanada Göçmenlik Bürosu tarafından onaylı bir eğitim kurumudur.

Toronto’daki dil okulu öğrencileri tarafından yapılan anketlerde 2016, 2017 ve 2018yıllarında Toronto’daki en iyi dil okulu; 2009, 2010, 2012, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında en iyi iş eğitimi okulu; 2014, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında en iyi konuşma eğitimi veren okul, 2018 yılında en iyi IELTS hazırlık okulu unvanlarına layık görülmüştür. RCIIS başlangıç seviyesinden ileri düzeye kadar tüm seviyelerde İngilizce eğitimi vermektedir. RCIIS’deki uzman öğretmenler öğrencilerin eksiklerini tamamlamak için eğlenceli bir eğitim atmosferi yaratmaktadır. Uzman öğretmen kadrosunun yanı sıra RCIIS’deki tüm danışmanlar öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarını sağlayabilmek adına, öğrenciler ile birlikte çalışmakta ve onlara en uygun yolu çizmek konusunda her zaman yardımcı olmaktadırlar.

Ferah sınıflarda az sayıda öğrencilerle gerçekleştirilen derslerde, uzman öğretmenler tarafından birebir ilgilenme ve gelişmeyi takip etme imkanları sunulmaktadır. ‘Yaparak Öğrenme – Learning by Doing’ ilkesi ile öğrencilere İngilizceyi aktif ve etkin bir şekilde öğretmeyi amaçlayan RCIIS, özel dizayn edilmiş kurs içerikleri ve öğretim teknikleri ile öğrencilere özellikle konuşma becerilerinin geliştirilmesi konusunda garanti vermektedir. RCIIS’de öğrenciler her zaman konuşmaya ya kendi fikirlerini paylaşmaya cesaretlendirilmektedirler. Bu eğitim felsefesi öğrencilerin sınıf arkadaşları ile uzun süreli ilişkiler kurmasına ve sınıfta edindiği İngilizce bilgisini özgüvenli bir şekilde kullanabilmesine yardımcı olmaktadır. RCIIS’de öğrenciler sadece İngilizce öğrenmekle kalmayıp bunu birçok alanda kullanmayı da öğrenmektedirler.

Öğrenciler okula girer girmez hoş ve ferah bir alanla karşılaşmaktadır. Modern tesis kendinizi rahat hissetmeniz, sınıf dışında da rahatça İngilizce konuşabilmeniz ve sosyalleşebilmeniz için bilgisayarlar, dinlenme alanları, otomatların bulunduğu güvenli ve konforlu bir ortam sunmaktadır.

RCIIS, özel dizayn edilmiş kurs içerikleri ve öğretim teknikleri ile öğrencilere özellikle konuşma becerilerinin geliştirilmesi konusunda garanti vermektedir. Stage Technique Accent Reduction (STAR) kursu, drama ve sahne teknikleri kullanılarak tasarlanmış, telaffuz konusunda gelişme göstermek isteyen öğrenciler için hazırlanmış, RCIIS’te en çok talep gören özel bir kurstur. Standart, yoğun ve süper yoğun genel İngilizce programları haricinde, yoğun akıcı konuşma kursları, ileri düzey akademik yazım ve tartışma kursları, üniversiteye geçiş programları ile öğrencilerin en çok ihtiyaç duyduğu alanlarda eğitimler vermektedir. RCIIS’te sunulan IELTS sınavı hazırlık kursunda bol denemeler yaparak ve örnekler çözülerek gerçek sınav deneyimine birebir hazırlanma şansı yakalarsınız. İş İngilizcesi programı, iş mülakatlarında ve sunumlarında en iyi sonucu almanız için sizi hazırlar.

Öğrenciler Kanada’ya ilk geldiklerinde çevrelerini saran kültür çeşitliliğine şaşırabilmektedirler. Bu çeşitlilik okuldaki her alanda ve RCIIS’nin içinde bulunduğu her şeyde de çok büyük önem taşımaktadır. Sınıfta yapılan günlük münazaralardan haftalık aktivitelere Kanada’nın kültürel mozağini belirgin bir şekilde RCIIS’de görebilirsiniz.

 

RCIIS’de Sunulan Programlar

• Genel Standart İngilizce (haftada 20 saat)

• Genel Yoğun İngilizce (haftada 30 saat)

• Genel Süper Yoğun İngilizce (haftada 35 saat)

• ESL Foundation (Grammar ağırlıklı temel kurs)

• Power Speaking

• State Technique Accent Reduction (STAR)

• IELTS Hazırlık

• Pre-IELTS (IELTS temel hazırlık)

• Akademik Amaçlı İngilizce (English for Academic Purposes)

• Academic Writing

• Business Communication

• Advanced Discussion in Contemporary Issues

 

Okulun Tanıtım Videosu için image.png 

Neden RCIIS? image-2.png

 

 

 

 

Dil Okulları