Gateway School of English

2002 yılında kurulmuş olan okul, kısa süre içinde Malta’nın en iyileri arasına girmiştir. Kaliteli ve deneyimli eğitim kadrosuyla, hem ders sırasında hem de sonrasında öğrencilerle birebir ilgilenmeleriyle, okula yalnızca 3 dakika mesafede bulunan okulun kendine ait konaklamasıyla, toplu taşımaya ve sahile yakınlığıyla kısa sürede Malta dil okulları arasında dikkat çekmeyi başarmıştır.

MALTA

Güney Avrupa’da Sicilya’nın güneyinde bulunan ülkede 2 dil konuşulmaktadır. Bunlardan biri Maltaca diğeri ise İngilizcedir. Ancak günümüzde halkın büyük bir çoğunluğu İngilizceyi tercih etmektedir. Doğa harikası sahilleri, eğlence hayatı, İngilizce dil eğitimi konusunda kendine dünyada yer edinmesi dolayısı ile her yıl hemen hemen her ülkede turisti ve öğrenciyi kendine çekmektedir. Bütün bunlar dışında Valetta bölgesinde bulunan National Museum of Archaeology, National Museum of Fine Arts, War Museum ve The Palace Armoury ve Rabat bölgesinde bulunan History Museum of Roman Antiquities ve St. Paul’s Catacombs ülkede gezilebilecek tarihi ve kültürel yerler arasında yer alır. Kısacası hem eğitim hem eğlence hem de kültürü beraber bulabileceğiniz bir ülkedir Malta.

KURSLAR

Genel İngilizce

6 seviyede eğitim verilen bu kurs türünde seviyeler; Beginner(başlangıç seviyesi), Elementary(düşük seviye), Pre-intermediate(orta öncesi seviye), Intermediate(orta seviye), Upper-intermediate(orta üstü seviye) ve Advanced(ileri seviye) şeklindedir. Öğrenci haftada 20 ders saati alır, sınıflar ise kışın 8 kişilik, yazın 15 kişiliktir.

Birebir Genel İngilizce

6 seviyede eğitim verilen bu kurs türünde seviyeler; Beginner(başlangıç seviyesi), Elementary(düşük seviye), Pre-intermediate(orta öncesi seviye), Intermediate(orta seviye), Upper-intermediate(orta üstü seviye) ve Advanced(ileri seviye) şeklindedir. Öğrenci dersleri tek başına alması sayesinde bütün eksikleri ve sorularının üstünden özenle geçilmesi sağlanır. Bu kurs türünde öğrenci, her biri 45dk dan oluşan 20 ders saati alır.

Yoğun İngilizce

Bu program İngilizcesini geliştirmeye daha fazla vakit ayırmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrenciler haftalık 20 ders dışında artı 10 saat konuşmalarını geliştirmek için ders alır. Yapılan seviye belirleme sınavı sonrası öğrenci, air olduğu seviyede yazın 15 kişilik kışın ise 8 kişilik sınıflarda eğitimine başlar. Ayrıca konuşmasını geliştirmek için katıldığı sınıflar maksimum 6 kişiliktir.

Birebir Yoğun İngilizce

Oldukça kişiselleştirilerek hazırlanan bu program, tamamen öğrencinin istekleriyle şekillenir. Bu programda öğrenci İngilizce öğrenirken istediği alana yoğunlaşabilir, bunu sağlamak içinde öğrenciye hem okul içi hem okul dışı, geleneksel veya iş İngilizcesi gibi birçok faklı seçenek sunulur bu sayede tek odaklanılan şey öğrencinin eksikleri ve kendini hangi alanda gelişmek istediği olur.

Konuşma Odaklı İngilizce

Bu kursta öğrencinin alacağı eğitim tamamen konuşma odaklı olacaktır. Günümüzde akıcı ve iyi İngilizce konuşmanın önemi anlaşılmaktadır. Bu kursta tam olarak bu ihtiyaca hizmet vermektedir, sınıflarda eğitim iletişim öncelikli olacak şekilde yapılandırılmıştır.

İş İngilizcesi ve Yoğun İş İngilizcesi

İş hayatında ihtiyaç duyulan İngilizceyi öğretmek amaçlı açılan bu program, öğrencilerin hem üst düzey yetkililerle, hem iş arkadaşlarıyla hem de müşterileriyle girebilecekleri diyaloglar göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. İş İngilizcesi ve Yoğun İş İngilizcesi programlarının birbirinden tek farkı haftalık ders saatidir. İş İngilizcesi programında haftada 20 saat maksimum 6 kişilik sınıflarda eğitim gören öğrenci, Yoğun İş İngilizcesi programında haftalık 30 saat dersi yine 6 kişilik sınıflarda almaktadır.

Birebir İş İngilizcesi

Tamamen esnek şekilde tasarlanmış olan bu kurs tipinde öğrenci iş İngilizcesi ile ilgili ihtiyaçlarına tamamen bireysel şekilde odaklanabilmektedir. Öğrencinin eksiklerine veya isteğine bağlı olarak insan kaynakları, pazarlama, yönetim, bankacılık, finans veya muhasebe alanına yoğunlaşarak eğitim alması mümkündür. Kursa minimum katılım seviyesi Intermediate(orta seviye) olmalıdır, haftalık ders saatleri ise isteğe bağlı 20, 30 veya 40 saat olabilir

Genel İngilizce ve Birebir İş İngilizcesi

Bu program her seviyeden İngilizceye sahip öğrenciyi kabul etse de orta seviye ve üstü İngilizceye sahip kişiler daha fazla fayda sağlıyorlar bu kurstan. Bu programa katılmak isteyen öğrenciler öncelikle seviye tespit sınavına giriyorlar bu sayede hem alacakları birebir iş İngilizcesi sınıfında hem de genel İngilizce sınıfında hangi seviyede oldukları net bir şekilde anlaşılabilsin. Bu kursta dersler haftalık 20 saat genel İngilizce ve haftalık 10 saat birebir iş İngilizcesi olacak şekilde tasarlanmıştır.

Özel Amaç İçin İngilizce

Bu kurs belirli meslek sahiplerinin kendi meslekleri için ihtiyaç duydukları İngilizceyi sağlamak amacıyla açılmıştır. Program, mesleki anlamda hem kendilerine güvenlerini hem de kariyerlerini geliştirmek isteyen başlangıç seviyesinden üst seviyeye kadar her derecede İngilizceye sahip öğrenciyi kabul ediyor. Mesleki İngilizcenin verildiği meslek gruplarına örnek verecek olursak; mühendisler, tıp alanında çalışanlar(doktorlar, hemşireler, dişçiler, eczacılar vb.), turizmciler veya avukatlar.

Sınava Hazırlık Programları

Cambridge ESOL sınavlarına hazırlık(KET, PET, FCE, CAE ve CPE), IELTS sınavına hazırlık ve TOEFL sınavına hazırlık şeklinde ayrılan kurs, tamamen bahsi geçen sınavlara hazırlık amacıyla tasarlanmıştır ve öğrencinin sürecin başından sonuna kadar sadece sınava hazırlanmasına odaklanmıştır. 6 kişilik sınıflarda hafta 20 saat ders imkanı sunan program, başlangıçtan ileri seviyeye her düzeyde İngilizceye sahip öğrenciyi kabul etmektedir.

Konaklamalar

Gateway School Residence

Okulun kendi rezidansı Gateaway School of English’e yaklaşık 30 m. uzaklıktadır. Bu sayede öğrenciler ders çalışmak için okul ve konaklama arasında vakit kaybetmezler. Okulun kendisine ait olan rezidansın kalitesi de en az okul kadar iyi ve hep denetim altındadır.Gateway School of English hem de rezidansı adanın St. Julian’s ve Sliema’nın en popüler alışveriş ve eğlence mekanlarına çok yakın bir mesafede yer almaktadır. Okula sadece 2 dakika uzaklıkta olan otobüs duraklarından UNESCO Kültür Miras Listesinde yer alan tarihi yerlere gitmek oldukça kolaydır.

22 yatak odası, 8 banyo, 4 kablolu bilgisayarları kullanabileceğiniz tv odası, dinlenme alanı,7/24

internet erişimi ve kantini ile 3 katlı rezidans öğrencilere en iyi imkanları sağlamaktadır.

Gateway School Residence’da konaklayan öğrencilere 7 gün açık büfe kahvaltı ve öğle yemeğinden yararlanma hakkı sunulmaktadır. Tüm öğrencilerin kendilerine ait masa, sandalye, gardırop ve kilitli dolapları bulunmaktadır; ayrıca yatak nevresimleri haftada 1 tüm havlular da hafta 2 defa değiştirilmektedir.

Aile Yanı Konaklama

Gateway Language School öğrencilerine aile yanı konaklama imkanı da sunmaktadır. Uzun yıllardır Gateway School of English’in öğrencilerini ağırlayan, özenle seçilmiş bu ailelerin hepsinin anadili İngilizcedir. Evler okula yaklaşık 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Yerel kültürü tanımak ve aile ortamını bırakmak istemeyen öğrenciler için Gateway Language School’un sunduğu aile yanı konaklama idealdir. Aile yanında konaklayan öğrenciler kahvaltı ve akşam yemeğini imkanından yararlanmakta, dileyen öğrenciler ücret karşılığı okulun yemekhanesinden öğle yemeği de alabilmektedirler.

Dil Okulları