BWS Germanlingua Berlin

1984 yılında kurulmuş olan okul, o günden bu yana binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmıştır. Gelen öğrencilerin birçoğu birden çok kez BWS Germanlingua kurslarına katılmıştır.
 

BWS Germanlingua Dil Okulu’nun şubeleri Almanya’nın en çekici şehirlerinden olan Münih, Berlin ve Köln’de bulunmaktadır. BWS Germanlingua, başarılı öğretmenleri ve öğrenmeye uygun ortamıyla dünya çapında saygınlık kazanmıştır.

Okulda her sınıfta öğrencilerin kullanımına açık bilgisayar ve tabletler bulunmaktadır ayrıca her sınıfta bulunan projektörler sayesinde öğrencilerin öğrenim süreçleri kolaylaştırılmıştır.

Bunlarla beraber okulda öğrencilerin kullanımına açık bir mutfak, kütüphane ve ücretsiz internette mevcuttur. BWS Germanlingua profesyonel eğitim kadrosuyla ve teknik ekipmanlarıyla öğrenme sürecine bir bütün olarak bakmakta ve bu sebeple son derece başarılı olmaktadır.

Berlin, Almanya’nın yalnızca başkenti değil aynı zamanda kültür merkezidir. Berlin’in uluslararası atmosferi Londra veya New York ile kıyaslanabilir düzeydedir. Yıllardır, dünyanın birçok farklı yerinden politikacılar, iş adamları, yönetmenler ve yazarlar Berlin’e gelmekte ve yerleşmektedir. Her yıl çok sayıda festival ve gösteriler –Kültürlerin Festivali gibi- Berlin sokaklarını doldurmaktadır. Berlin’in her bölümü birbirinden farklı kültürlere ev sahipliği yapmaktadır ve Berlin nüfusu bu çok kültürlüğünü keyfini çıkarır. Kreuzberg’de çok lezzetli yiyeceklerin olduğu Türk marketleri yer almaktadır. Prenzlauer Berg ise birçok küçük barın bulunduğu bir bölgedir ve Potsdamer Platz Uluslararası Film Festivali her sene burada düzenlenir. Mimarisi ile de dikkat çeken Berlin’de, boş vakitlerinizi değerlendirebileceğiniz sosyal ve kültürel birçok aktivite yer almaktadır.

KURSLAR

  • Standart Kurs: 10-12 kişilik sınıflarda okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmeye yönelik kurs çeşididir. Haftalık 20 saat ders verilmektedir.
  • Yoğun Kurs: 10-12 kişilik sınıflarda okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmeye yönelik olan bu kursun genel kurstan farkı hem haftalık ders saati hem de iletişime daha çok yoğunlaşması.
  • Küçük Grup Kursu: Haftalık 20 saat ders görülen bu kursun diğerlerinden farkı 5 kişilik sınıflarda ders görülmesi dolayısı ile daha öğrenciye odaklı ders verilebilmesidir. Önemli not: bu kurs tipi sadece Ekim ve Haziran ayları arasında verilmektedir.
  • Karma Kurs:  Standart kursta gösterilen dersler dışında ayrıca 5 veya 10 saat özel ders imkanı sunan bu tip kurs öğrencilere hem grup ile hem de bireysel ders alma imkanı sunmaktadır.
  • Özel Ders: İsminden de anlaşılacağı üzere bu tip kurs sadece özel derslerden oluşmaktadır, haftalık 10, 20, 25, 30 saat ders alma imkanı bulunur. Tamamen kişinin ihtiyaçlarına yönelik şekillenen kurs en etkili öğrenme yöntemlerinden biridir.
  • Şehir Karma Kursu: Bu kurs tipinde standart, küçük grup, özel ders veya karma kurs çeşitlerinden birini seçiyorsunuz ve okulun şubeleri arasında( Münih, Berlin, Köln) değişim yapıp istediğiniz haftaları istediğiniz şehirdeki kursta geçirebiliyorsunuz.

KONAKLAMA

  • Paylaşımlı Apartman: Bu konaklama tipinde minimum yaş sınırı 20’dir. Öğrenciler isteğe bağlı 2 kişilik ya tek kişilik odalarda konaklamaktadır.
  • Paylaşımlı Apartman (Plus): Minimum yaş sınırının yine 20 olduğu bu konaklama tipinde öğrencilere çamaşır makinası, bulaşık makinası ve ücretsiz internet hizmeti sunulmaktadır.
  • Aile Yanı Konaklama: Bu konaklama tipinde öğrenciler Alman ailelerin yanınla konaklamaktadır. Öğrencilere ile ailenin uyumu elden gelen en iyi şekilde gözetilmektedir.
  • Stüdyo Daireler: minimum yaş sınırının 18 olduğu bu tip konaklamada, öğrenci tek başına konaklar. Dairenin içinde küçük bir mutfak, banyo-tuvalet ve ücretsiz internet vardır. İsteyen öğrenciler ekstra ücret karşılığı misafir ağırlayabilirler. 
Dil Okulları