NSTS Malta

NSTS MALTA kapsayıcı ve küresel eğitim sistemiyle size İngilizce'de anlamlı ve kalıcı bir deneyim sunmayı hedefliyor.

67 yıl önce Malta Üniversitesi’nde kurulan bağımsız eğitim kurumu NSTS MALTA, Malta'nın eşsiz ve büyüleyici kültürel mirasını,  sıcak Akdeniz iklimini, adaların keyifli yaşam tarzını sizin kişisel deneyiminizle harmanlıyor.

Neden NSTS Malta?

Eşsiz bir Kurumsal Karakter

NSTS Malta, 1954’te Malta Üniversitesinde kuruldu. Kültürel ve entelektüel deneyimler arayan öğrenciler için uluslararası eğitim değişim programlarını sunan, kurumsal ve kar amacı gütmeyen kuruluştur.

Rakipsiz Deneyim Birikimi

Deneyimli ekibi öğrenim deneyiminizi geliştirmek ve yenilikçi ve inovatif teknikleri kişiye uygun hale getirmek için müthiş çalışmalar yapmaktadır.

 

NSTS Malta, günümüzde On-line İngilizce, Staj, Erasmus+ Mobility, Lise Yılı, Üniversite Geçiş, Rehberlik, Okul Grubu ve Kültürlerarası Değişim programları ve öğrencilerin sosyal, çevresel, akademik ve kültürel beklentilerini karşılayan programlar sunmaktadır.

Yetişkinler İçin İngilizce / Genel & Yoğun : Mini-Sınıf

Okulun en çok tercih edilen kursu, 4 veya 5 katılımcılı Genel (20 Ders) veya Yoğun (25 veya 30 Ders) Mini-sınıf İngilizce kursudur. Profesyonel ekip öncülüğünde öğrenci merkezli ve iletişim odaklı eğitim öğretim metololojisiyle donanmış Mini-sınıf programı öğrenim deneyiminizi kişiselleştirir.

Mini sınıfta öğrenciler, İngilizce seviyesi benzer uluslararası öğrencilerle İngilizce konuşma fırsatından yararlanır. Bu program aracılığıyla konuşma, dinleme, okuma ve yazma yeteneklerinizi geliştirmenin yanı sıra İngilizce dilbilgisi, kelime bilgisi, telaffuz üzerine sağlam bir temel atıyor olacaksınız.

Öğrenim seviyeleri, başlangıç seviyesinden ileri veya Avrupa Ortak Çerçeve Referansını (CEFR) baz alarak A2 ila C1 arasında değişir. Dersler tüm yıl boyunca her Pazartesi başlar. CEFR A1 seviyesindeyseniz her ayın Pazartesi günü kursa başlayabilirsiniz.

A2-C1 öğrencisiyseniz haftada 20 derslik programınızı Profesyonel İngilizce ile yoğunlaştırabilirsiniz.

Sınıf sonrası atölye çalışmalarına, sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak Malta’da bulunduğunuz zamanı özgürce değerlendirin!

Yetişkinler İçin İngilizce /  Mesleğiniz ve Kariyeriniz için Yoğun İngilizce  +30 Yaş

Üniversite eğitimiz, yaşam boyu çalışmalarınız, kariyeriniz veya mesleğiniz için Genel İngilizce'yi İş veya Özel Amaçlı İngilizce ile tamamlayan, daha yüksek yetkinlik gerektiren bir programdır. Bu program ile Malta'da bulunulan süre boyunca 20 derslik Genel İngilizce programınızı 5,10 veya 15 Profesyonel İngilizce dersiyle özel ihtiyaç ve hedeflerinize göre yoğunlaştırabilirsiniz.

Her Pazartesi günü başlayan program İngilizce seviyesi CEFR A2 ila C1 arası +30 yaş yetişkinler için idealdir.

Profesyonel İngilizce dersleriyle çalışma ortamınızda sizin için önemli olan İngilizce terminolojisini güçlendirmek için kariyerinize yatırım yapmış oluyorsunuz.

Yetkin öğretmen kadrosu mesleğinize göre derslerinizi bireysel veya benzer ilgi alanlarına sahip kişilerle birlikte yürütmek için uygun olan materyalleri ve içeriği belirlemektedir.

Genel İş İngilizcesi en çok talep edilen Mesleki İngilizce kursudur. Bu program öğrencilere dil pratiğinin yanı sıra görüşmeler, sunumlar, toplantılar, iş raporları yazma, sunum yapma vb. birçok konuda kendilerini geliştirme fırsatı sağlamaktadır.

Aile Programı

3 - 13 yaş arası çocuklarınızla birlikte seyahat edeceğiniz bu programla NSTS Malta kurslarının herhangi birinde İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Yaşa göre düzenlenmiş İngilizce Programı:

03 - 05 yaş dahil: diğer uluslararası çocuklarla yakın bir ortak anaokulunda (KG20);

05 - 13 yaş dahil: bireysel veya ortak, dil eğitimi oyunlarıyla 20 İngilizce dersi (FE20);

10 ila 13 yaş dahil: 13 HAZİRAN - 28 AĞU arasında - sadece Çocuk İngilizce Kampı'nda (KE20L) 20 ders;

Çocuğunuzla birlikte ders sonrası sosyal ve kültürel faaliyetlere katılarak özgürce İngilizce pratik yapabilir; gün boyu eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Yetişkinler için İngilizce / Özel Amaçlar için İngilizce

İş İngilizcesi

Tüm yıl boyunca katılabileceğiniz 20 derslik yoğunlaştırılmış İş İngilizcesi programı kapsamında müzakereler, sunumlar, kurumsal toplantıların yürütülmesi ve yorumlanması,  rakamlar, grafikler, sosyal iletişim, kültürel etkinlikler, iş raporları ve iletişim yazma ve istek üzerine uzmanlaşabilir, yerel bir işletmeci ile bilgi alışverişi yapabileceğiniz özel bir toplantıya katılarak CEFR B1 –C1 seviyesinde bir İngilizceye sahip olabilirsiniz.

Sınav Hazırlığı

Amacınız eğitim dili İngilizce olan bir üniversiteye kabul almak veya çalıştığınız işyerinin uluslararası ayağında terfi almaksa İngilizce yeterliliğinizi uluslararası alanda tanınan IELTS, TOEFL, Cambridge First(FCE), İleri Düzey(CAE) ve CPE sertifikaları ile destekleyebilirsiniz.

Yoğun İngilizce – Bireysel veya Ortak Sınıflar

Yoğun İngilizce programı temposu yüksek olan ve uzman eğitimcilerin kurs boyunca beklentilerinize yönelik yoğun bir çalışma çizelgesi hazırladığı bir programdır. Bu nedenle zamandan tasarruf etmek isteyen, kısa sürede etkili ve akıcı bir seviyeye gelmek isteyen yöneticiler için en uygun programdır.

Bireysel  çalışma planınız, CEFR A1-C1 arası seviyenize göre mesleki Özel Amaçlı İngilizce ihtiyaçlarınızla paralel ilerleyecektir. Dil ihtiyaçlarınıza ve zaman kısıtlamalarına uygun olarak istediğiniz sayıda ders seçebilirsiniz.

Yetişkinler İçin İngilizce / Akdeniz İngilizcesi Kutlaması (50 + yaş Grubu)

Diğer ülkelerden sizinle benzer ilgi alanlarına sahip yetişkin ve başarılı insanlarla İngilizce pratiği yaparken canlı bir atmosferde rahat bir Akdeniz tatilinin tadını çıkarabileceğiniz bir programdır.

En az CEFR A2 İngilizce seviyeniz varsa ve deneyimli ve nitelikli öğretmenlerin yönlendirmesiyle sabahları 3 saat boyunca İngilizce konuşarak sosyalleşebilirsiniz. Öğleden sonra Malta'yı keşfederken Malta mutfağının ustaları, köylüleri, çiftçileri, balıkçılar, aşçılarıyla tanışacak ve güneşli açık hava kafelerinde gevşeme şansı bulacaksınız. Malta’nın yaz güneşi, tatlı havası ve dost canlısı yerlileri ile istediğiniz farklı tatil konseptini yakalayacaksınız.

Öğretmen Eğitimi - Cambridge Üniversitesi ESOL – CELTA

Dünyanın herhangi bir yerinde CEFR C1 –C2 seviyesinde İngilizce öğretmek ve İngilizce öğretmeni olarak becerilerinizi geliştirmek için sertifika almak isteyen öğrencilere Cambridge Üniversitesi ESOL - CELTA (Yetişkinlere İngilizce Öğretimi Sertifikası) kariyer amaçlı seyahat için gereken tüm seçenekleri sunmaktadır.

En az 120 saat dersten oluşan ve ders hazırlığı, rehberli eğitim uygulaması, kendi kendine çalışma gibi içeriklerin yanı sıra 25 yıllık başarılı deneyimlerinin desteğiyle her zaman yenilikçi ve çağdaş yöntemler geliştiren uluslararası eğitmenlerden ödevler, üst denetim, geri bildirim ve sürekli değerlendirme alma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Bu kursa kaydolmadan önce Skype görüşmesi ve değerlendirmesini başarılı bir şekilde geçmeniz gerekmektedir.

Yetişkinler İçin İngilizce / On-line English

Bireysel veya paylaşımlı oturumlarda profesyonel, esnek, konforu, rahat, uygun maliyetli On-line derslerle hem zamanınızı verimli bir şekilde değerlendirebilir hem de ders planınızı kolayca hazırlayabilirsiniz.

Ayrıca Sizinle benzer bir ders planına sahip partnerinizle aynı oturumu paylaşarak kurs ücretinden tasarruf edebilirsiniz.

Bu programla Genel İngilizce, IELTS veya Cambridge Hazırlık, Akademik Hazırlık, Özel Amaçlı İş İngilizcesi programları arasından istediğinizi seçerek kendi konforlu mekanınızda derslere katılabilirsiniz.

KONAKLAMA

Yetişkinler için Konaklama / Aile Yanı Konaklama

Öğrenciler, aile yanı konaklama seçeneği ile Maltalı ev sahibi aileler ile günlük İngilizce etkileşim sağlayarak kültürel ve sosyal konularda konuşma becerilerini arttırma şansına sahip olurlar. Kurum tarafında özel olarak seçilen ev sahibi aile evlerinin hepsi okula yürüme mesafesindedir. Bu konaklama seçeneğinin en avantajlı özelliği Malta kültürünü, değerlerini ve yaşam biçimini birinci elden deneyimleme şansı sunmasıdır.

Yetişkin öğrenciler tek kişilik oda talep edebilir veya aynı cinsiyetten başka bir yetişkinle iki yataklı oda paylaşaımı yapabilir. Benzer yaştaki genç öğrenciler aynı cinsiyetten gençler ile 2 veya 3 yataklı odayı paylaşabilirler. Banyolar evdeki tüm öğrenci konuklar arasında paylaşılmaktadır.

Yemek planı genel olarak kahvaltı ve gençler için günlük sıcak öğle yemeği ve sıcak bir akşam yemeğini kapsar. Diyet gereksinimleri veya alerjileri olan öğrenciler için farklı yemek seçenekleri göre belirli bir ücret karşılığında titizlikle programlanır.

Otel ve Apartmanlar

Bağımsız seyahat eden yetişkinler için alternatif bir konaklama seçeneği olarak 3 veya 4 yıldızlı otel seçeneği de bulunmaktadır. Çift/tek kişilik ve kahvaltı dahil ikiz yataklı odalarda konaklayabilirsiniz. Detaylı bilgi ve fiyatlar talep üzerine iletilir.

Yetişkinler için Konaklama / NSTS Kampüs Rezidansı

Kampüs, otuz beş yaşın altındaki yetişkinler için özel hazırlanmış bir öğrenci konutudur. Misafirler için ortak yaşam alanı açık hava yüzme havuzu, güneşlenme terası, oyun odası, TV salonu, lobi ve resepsiyon ve kafeterya/sağ havuzun kenarında yemek odasından oluşmaktadır.

Çok sayıda uygun fiyatlı restoran ve popüler açık hava barlarının bulunduğu liman manzaralı Gzira-Sliema’ya kolaylıkla ulaşabilir, sahil kenarında popüler alışveriş merkezleri ve butik mağazaları gezerek şehrin tadını çıkarabilirsiniz.

Kampüs aynı zamanda NSTS İngilizce Dil Enstitüsü, havalimanı da dahil olmak üzere tüm merkezi toplu taşıma istasyonlarına yürüyerek 10dk mesafededir.

Yetişkinler için Stüdyo Daireler

Bu tek odalı stüdyo daireler tam gizlilik sunan tasarımıyla yatak odası, ücretsiz Wi-Fi içeren çalışma alanı, klima, özel banyo, ve tuvalet, gazlı ocak, mikrodalga fırın, buzdolabı, depolama rafları ile tam donanımlı mutfak ve sağlıklı kahvaltı imkanıyla konforlu bir konaklama imkanı sunmaktadır.

Okulun tanıtım videosu için image.png

 

 

 

Dil Okulları