Mentor Language Institute Beverly Hills

MLI Beverly Hills öğrencilerine eşsiz Amerikan kültür deneyimiyle İngilizce öğreniminizi unutulmaz hale getiriyor. Beverly Hills sokakları milyon dolarlık malikaneler, uzun uzun ağaçlar, geniş yeşil parklarla doludur.

Şehrin merkezinde efsanevi alışveriş sokağı Rodeo Drive bulunur. Burada dünyaca ünlü dizaynlarıyla yenilenmiş tarihi binalar, mimarlıkla ilgilenenler için dikkat çekici olabilir.

The Beverly Wilshire, Beverly Gardens Park, Beverly Hilton ve Spago gibi gözde mekanların hepsi MLI Beverly Hills Kampüsüne yürüme uzaklığındadır. Yürüyerek ulaşabileceğiniz, sizi mutlu edebilecek mekanlar keşfetme dürtünüzle birlikte sizin için daha fazla anlam ifade etmeye başlayacağından emin olabilirsiniz.

Genel İngilizce

MLI’ın sunduğu bu program farklı yapıları bir araya getirerek ve iletişim dallarını oluşturarak İngilizce öğrenmeniz için temel, genel bir programdır.

Alt seviye İngilizce gruplarında; dinleme ve konuşma becerileri diyalog kurularak, resimlerle ve pandomim yoluyla geliştirilmektedir. Öğrenciler İngilizce konuşulan ortamlarda ihtiyaç duyacakları temel eğitimlerle donatılmaktadır.

Orta seviye İngilizce gruplarında; her gün kullanılan günlük İngilizcenin ötesinde daha ileri dil yetenekleri üzerinde durulur. Sınıfta işlenen dersler güncel olaylar ve konular üzerinde pratik yapılarak işlenmektedir.

İleri seviye İngilizce gruplarında; günlük konuşma ve resmi sunum yetenekleri harmanlanıyor. Haftada 20 saat eğitim alacağınız bu kursla İngilizceyi her alanda en iyi ve akıcı şekilde kullanabileceksiniz.

Genel İngilizce + CMAR ( İletişim yönetimi ve aksanı azaltma programı)

Öğrenciler bu programla birlikte günlük iletişim yeteneklerini geliştirecek ve Amerikan aksanına sahip olarak iletişimlerinde daha özgüvenli olacaklardır. CMAR sınıflarında öğrenciler Amerikan İngilizcesi seslendirmelerinin nasıl yapıldığı üzerine odaklanır. Seslendirmenin fiziksel yapıları bu konuda daha önce eğitim almış Öğretmenler tarafından büyük bir ilgiyle işlenecektir. Haftada 25 saat eğitim alacağınız bu kursta üzerinde çalışılacak konulardan bazılarını burada görebilirsiniz:

 • Pronunciation
 • Vowel & consonant practice
 • Intonation & stress practice
 • New vocabulary & idioms
 • Idioms introduced through pronunciation practice
 • Dialogue practise
 • Interactive speaking & listening activities

TOEFL Hazırlık Program

TOEFL programı öğrencileri TOEFL IBT sınavının içerdiği 4 bölümün hepsine hazırlar. Bu program etkili test stratejileri ile sınavda başarılı olmanız için tüm gereklilikleri sağlar. Öğrenciler aynı zamanda nasıl hızlı ve etkili okuma yapabileceklerini öğreneceklerdir.

Diğer okulların sunduğu eğitimden farklı olarak, öğrenciler sınav için sınıfta her hafta Writing pratiği yapacaklar ve sınav sonucu alındıktan sonra öğretmenlerden tavsiyeler alacaklardır. Öğretmenler kağıt üzerinde ki yanlışları düzeltecek ve daha iyisi için sizi teşvik edecekler edeceklerdir. 

TOEFL Program + TIP ( TOEFL Integrated Practise )

Bu programda TOEFL programına ek olarak, sadece pratikten de oluşan ek derslerle haftada 23 saateğitim alabilirsiniz.

GRE/GMAT Hazırlık Programı

GRE /GMAT programı anadili İngilizce olmayan İleri seviye İngilizce konuşan kişilerin sözel, yazılı ve okuma puanlarını GRE/GMAT testlerinde başarılı olabilmeleri için daha da yükseltmek için dizayn edilmiştir. Öğrenciler eğitimlerine devam ederken öğretmenlerden kişisel öneriler alacaklardır. Her gün günde 1 saat kelime dersi verilmektedir.

TOEIC Hazırlık Programı

TOEIC programı anadili İngilizce olmayan öğrencilerin, TOEIC testi için puanlarını yükseltmeleri için eşsiz bir sistem ile ayarlanmış bir programdır. Sınıfta otantik TOEIC sorularıyla pratik yapılır. Haftada 18 saat eğitimden oluşan bu program İngilizce konuşulan ülkelerde çalışmak isteyen kişilere ve iş yaşantısı hakkında terimleri öğrenmek isteyen öğrencilere önerilir.

İş İngilizcesi

Bu program iki ana dal üzerinden yapılır. İlki tamamen pratik üzerine diğeri ise genel iş konsepti ile harmanlanır. Haftada 20 saat eğitim alabileceğiniz bu program ile sunum yeteneklerinizi geliştirecek, iş hayatınızda İngilizce konuşurken daha fazla özgüvene sahip olacaksınız.

İş İngilizcesi + TOEIC

İş İngilizcesi + TOEIC programı İş İngilizcesi ve TOEIC sınavına hazırlanma programlarını bir araya getirir. Bu program öğrencilerine İş çevresinde İngilizcelerini geliştirerek daha üstün başarılar sağlamasını ve İş hayatında İngilizceden kaynaklanabilecek hataları en aza indirmeleri konusunda yardımcı olur. Buna ek olarak TOIEC sınavında en yüksek notu alabilmeniz için çok sayıda sözcük öğreneceksiniz. Bu program Global şirketlerde çalışmak isteyen öğrencilere, İngilizce konuşulan ülkelerde çalışmak isteyenlere, TOEIC sınavında yüksek puan hedefleyip aynı zamanda iş ile alakalı terminoloji bilgisini arttırmak isteyenlere önerilir.

Conversation Programı

Bu program insanlarla kuracağınız iletişim üzerine kurgulanmıştır. 2 İngilizce seviyesi için farklı eğitimler içermektedir:

Intermediate Level:

                                       İletişim yönetimi ve aksan kontrolü

                                       Şive üzerine odaklanma

                                       Rol yapma egzersizi

 

Advanced Level:

                                       İletişim yönetimi ve aksan kontrolü

                                       Derinlemesine konuşma

                                       Derinlemesine tartışma

Özel ders

Özel dersler her öğrencinin İngilizcedeki ihtiyaçlarına göre karşılanmaktadır. Bu program tek başına İngilizce eğitimi görmek ve İngilizce konuşma becerisini daha ileriye taşımak isteyen öğrencilere uygundur. Ders sırasında işlenecek konular öğrencinin ilgi alanlarına göre değişkenlik gösterir fakat Ders programının kelime, şive, gramer ve telaffuz gibi konu başlıklarının işleyişi öğretmen tarafından belirlenir.

TOEFL Puanı Gerekmeksizin College

Mentor Language Institute Mutual Recognition Programı altında Los Angeles çevresindeki birçok okulla anlaşmalıdır. Bu anlaşmayla öğrenciler LSI’da öğrenciyken bazı okullardan yarı zamanlı olarak kredili dersleri alabilmekte ve TOEFL Puanı gerekmeksizin bu okullara geçiş yapabilmektedir.

Bu okulların bazıları şunlardır;

 • Santa Monica College
 • Glendale Community College
 • Pasadena City College
 • Cypress College
 • El Camino College
 • Los Angeles Harbor College
 • Full Sail University
 • Los Angeles Trade Technical College
 • Pierce College
 • The Los Angeles Film School

Aşağıdaki okullar ise MLI öğrencilerini karşılıklı görüşmeye dayalı olarak, TOEFL sınavına gerek kalmadan eğitimlerine dahil edebilmektedir.

 • Long Beach City College
 • Moorpark College
 • Ventura College
 • College of the Desert
 • Hessten College
 • Lorain County Community College

 

Dil Okulları