Güney Afrika

1 Şehirde 1 Dil Okulu
  • Turistik yerlerCape Town, Kruger Ulusal Parkı, Johannesburg
  • Nüfus51.770.560
  • Telefon Kodu+27
  • Para BirimiRand (ZAR)

Cape Town (Afrikaans: Kaapstad [ˈkɑːpstat]; Xhosa: iKapa; Felemenkçe: Kaapstad; Güney Sotho: Motse Kapa) Güney Afrika'daki en eski şehirdir. Halk dilinde "Anne Şehir" olarak anılmaktadır. Güney Afrika’nın yasama başkentidir ve Batı Kap eyaletinin en büyük kentidir. Şehir, Cape Town Şehri adlı metropolitan alan'ın sadece bir parçasını oluşturur.Güney Afrika Parlamentosu Cape Town'da bulunmaktadır. Ülkenin diğer iki başkentinin biri Pretoria (idari başkent), diğeri Bloemfontein'dir.

 

Şehir; limanı, Ümit Burnu'ndaki Koruma Alanları, Table Dağı ve Kap Noktası gibi yerler ile kendini temsil etmektedir. 2014 yılı itibarıyla, Afrika'da nüfusun en fazla bulunduğu 10. şehirdir ve Batı Kap nüfusunun % 64'üne ev sahipliği yapar.

 

Dünyanın en çok kültürlü şehirlerinden biri olup, göçmenler için için ana kentlerden biri rolünü bulundurur. Şehir, Uluslararası Endüstriyel Tasarım Toplulukları Konseyi tarafından 2014 yılında Dünya Tasarım Başkenti seçilmiştir. 2014 yılında, Cape Town hem New York Times hem de The Daily Telegraph tarafından dünyada ziyaret edilebilecek en iyi yer olarak seçilmiştir.

Dil Okulları