LSI (Language Studies International) London Central

Samuel Jachson derki “İnsan Londra'dan yorulmuşsa, yaşamaktan yorulmuştur”. Buckingham Sarayı ve Londra Kalesi'nin ihtişamından, ikonik London Eye dönme dolabı ve Madame Tussaud'nun balmumu heykel müzesine kadar Londra kesinlikle dünyanın en görülmeye değer kentlerinden biridir. Artı İngilizceyi İngiltere'de öğrenmek için en ideal şehirdir.

 

Tüm dünyadan binlerce öğrencinin ihtiyacına cevap verilen, 40 yılı aşkın başarılı bir dil eğitimi geçmişine sahip olan okul, eğitim ve öğrenim için mükemmel bir ortam sunar.

Tüm öğretmenleri, hedeflerinize ulaşabilmeniz için sizinle yakından ilgilenir. Doğru bir kurs hazırlığı ile birlikte sunulan beceriler, her derste başarı elde edeceğiniz ve ilerleme kaydedeceğiniz anlamına gelir.

Dil becerilerinizi ister mesleki ister akademik ister kişisel nedenlerden ötürü geliştirme istiyor olun; LSI, ihtiyacınıza cevap verecek doğru kursa mutlaka sahiptir.

LSI, tüm dünyaya yayılmış olan geniş bir okul ağına sahiptir. LSI' deki genel dil kursları, grup ortamında dil eğitimi sunar. Bu programlar, her alanda dil becerilerinizi geliştirir. Ayrıca farklı alanlarda uzmanlaşmayı da seçebilirsiniz. LSI' deki sınav kursları, sınav becerilerinizi grup ortamında geliştirir. Bu programlar dil eğitimi sağlar ve sizi sınava hazırlar.

Konum

Şehrin göbeğindeki LSI Londra Merkez, canlı bir öğrenci nüfusuna hizmet sunan kafelerle, barlarla ve publarla dolu Soho eğlence bölgesine ve üniversitelere yakındır.

Okul

Konforlu ve modern okulda ücretsiz internet erişimi ve pek çok bireysel çalışma materiyali mevcuttur. Yoğun dönemlerde yakındaki Londra Üniversitesi’nin tesislerini de kullanabilmekteyiz.

LSI Londra Merkezindeki Kurslar

Genel İngilizce:

Genel dil grubu kursları, yeni bir dil öğrenmek ya da kişisel, eğitim ya da iş nedenlerinden dolayı mevcut bilgilerini geliştirmek isteyenler için tasarlanmaktadır. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye, her seviyede kurslar sunmakta olan okul, genel İngilizce kursları başlığı altında 6 farklı program imkanı sunmaktadır bunlar; Standart 18 (haftalık 18 saat ders ), Standart 20 (haftalık 20 saat ders), Yoğun 30 (haftalık 30 saat ders), Öğleden Sonra 10, Artı Kurslar, Bire Bir Ders.

İş İngilizcesi:

İngilizce, iş dünyasının uluslararası dilidir. Bu nedenle, iş iletişimi becerilerinizi hızla geliştirebilmeniz için tasarlanmış özel, esnek, 12 modüllü bir kurs geliştirdik. Modülleri, 12 haftada bir yeni bir müfredatla değiştiriyoruz. Bu da, daha uzun süre kalmak ve belirli bir alandaki bilgilerini pekiştirip daha da geliştirmek isteyen öğrencilerin hiçbir materyali tekrarlamadan bunu yapabilecekleri anlamına gelmektedir. İş İngilizcesi altında 2 farklı program imkanı sunmaktayız bunlar; İş İngilizcesi, Eğitim ve İş Deneyimi(AB vatandaşları için).

Akademik İngilizce:

Akademik İngilizce, genel İngilizce ile akademik becerileri ve sınav İngilizcesini bir araya getirir. Program normal dil bilgisi ve sözcük dağarcığı kontrollerini içerir, bu da öğrencilerin bir taraftan akademik okuma ve yazma becerilerini geliştirirken diğer taraftan bireysel dil ihtiyaçlarına odaklanmalarını sağlar. Akademik İngilizce başlığı altında 6 farklı program imkanı sunulmaktadır bunlar; Uluslararası Okul Yılı(ISY), Sınav Hazırlığı, Cambridge English Dil Değerlendirmesi(FCE,CAE), IELTS,TOEFL, TOEIC Hazırlığı, Akademik İngilizce, University Pathway Hizmeti.

Deneyimler:

Kulüp 40+

LSI olarak, olgun ancak ruhu genç öğrencileri öğrencilerin ilgisini çekecek sosyal aktiviteler düzenlemektedir

         - Karışık yaş sınıflarında haftada 20 ders (16,67 saat/hafta)

         - Öğleden sonra aktiviteleri: haftada 3 (Auckland'ta haftada 5)

         - Kurs süresi: 1- 4 hafta (Auckland'ta 1-2 hafta)

         - Minimum yaş: 40

         - Okula bağlı olarak Başlangıç ile İleri seviyeleri arası

Bazı örnek aktiviteler: şaraphane ziyaretleri, yağmur ormanları gezisi, Maori dokumaları, tekne gezileri, tiyatro gezileri, Kensington Sarayı gezisi.

İngilizce ve Futbol

Profesyonel bir futbol eğitim şirketiyle işbirliği halinde sunulan bu kurs, sabahki İngilizce sınıfları ile öğrencilerin futbol bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik öğleden sonraki futbol eğitim derslerini birleştirir.

        - İngilizce eğitimi: Haftada 20 ders (16,67 saat/hafta)

        - Futbol eğitimi: Haftada 6 saat

        - Kurs süresi: 4-48 hafta

        - Minimum dil seviyesi: Temel

        - Futbol becerileri: Tüm seviyeler kabul edilir

        - Eğitimler UEFA sertifikalı antrenörler tarafından yönetilmektedir

        - Yaş: 16+

 

Konaklama

   LSI Aile Yanı Konaklamaları

Özenle ve dikkatle seçilmiş aile yanı konaklamaları, o ülkedeki hayatın nasıl olduğunu kendinizi evinizde hissedeceğiniz kadar rahat bir ortamda tecrübe etmenizi sağlar. Öğrencilerimizin çoğu, kendilerini ağırlayan ailelerle daha sonraki zamanlarda da görüşmeye devam etmektedir.

LSI Öğrenci Yurtları / Evleri

Tüm dünyadan öğrencilerle tanışabileceğiniz öğrenci yurtlarında tek ve çift kişilik odalarda kalabilirsiniz. Bu seçenek, seçtiğiniz bölgeye, sezona ve yurt seçeneğine bağlı olarak özel veya ortak banyoyu da içerir. Odalar düzenli olarak temizlenir ve nevresim takımları haftada bir değiştirilir. Yemek seçenekleri farklı olmakla birlikte pek çok merkezde kahvaltı da sunulmaktadır.

Pansiyon / Hostel

Normal otellere kıyasla daha ekonomik olan bu otellerde daha sınırlı bir hizmet sunulur. Haftalık temizlikçi hizmeti de sunulur ve bazı hostel ve pansiyonlarda mutfak da vardır.

Oteller

Okula yakın pek çok farklı tipte otel hakkında size yardımcı olmaktan ve istediğiniz otelde rezervasyon yaptırmaktan mutluluk duyacağız.

Londra’da Apart / Daire Paylaşımı

Apartlar Londra’nın her yerinde mevcut olup 4 ila 6 kişi ağırlayabilmektedir. Tek kişilik, iki kişilik ve çift yataklı odalar mevcuttur. Apartlar, öğrenci için gerekli tüm imkanları sunmaktadır. 

Yaşam Tarzı

Çeşitli ve dopdolu eğlence programımız, pub ve restoran gezileri, tiyatroları ve Oxford, Edinburgh ve Stonehenge’e yapılan gezilerle öğrencilerin hem Londra hem de tüm İngiltere’den keyif almasını sağlar.

Dil Okulları