College Of Language English Los Angeles

Okulun 3 ayrı yerde kampüsü bulunmaktadır; San Diego merkez kampüs, San Diego sahil kampüsü ve Los Angeles kampüsü. 3 ayrı okulda aynı dil programları aynı kalitede sunulmaktadır. Tecrübeli eğitimciler eşliğinde İngilizceniz gelişecek, dünyanın her yerinden gelen öğrenci kitlesiyle uluslararası bir çevreniz olacak ve San Diego’nun muhteşem havasıyla inanılmaz aktivitelere katılıp sosyalleşerek Amerika’nın bir parçası olacaksınız.

Amerika’nın ikinci büyük sahil şehri olan Santa Monica, yılın 340 günü güneşlidir. Venice Sahili’ne ve Hollywood’a oldukça yakındır. Şehirde alışveriş, yemek, kahve ve sokak sanatçılarını dinlemek için gidilmesi gereken adres ise Promenade Caddesi’dir. Ayrıca meşhur Historic Route 66’da Santa Monica’da son bulmaktadır.

Klimalı okul binası, minimum 10 kişilik sınıfları, ücretsiz internet hizmeti, her pazartesi başlayan kursları ve şehir merkezine olan yakınlığı sebebiyle dünyanın birçok farklı yerinden öğrenciyi kendine çekmektedir.

NEDEN CEL?

- Otuz yılı aşkın İngilizce eğitim tecrübesi,

- Maksimum 10 kişilik sınıflar,

-Dil Enstitüleri Birliği tarafından resmen tanınmış bir kurumun güvencesine sahip olma,

-Her hafta yeni sınıf açılımı,

-Tecrübeli ve sertifikalı eğitmenler,

-Aile yanı konaklama seçeneğinde beraber kalınacak ailelerin samimiyeti ve konforu,

-San Diego merkezinde, San Diego Pacific sahilinde ve Santa Monica sahillerinde konaklama şansı,

-Dünyanın her yerinden öğrenciler,

-Makul uzun dönem fiyatları,

-Eğlence ve aktivite programları

KURSLAR

GENEL İNGİLİZCE

Tüm kurlar gramer, dinleme, diyalog, okuma, yazma yeteneği, telaffuz kursları, kelime çalışması vs. içermektedir. Sınıflar öğrencinin ihtiyacına ve eksiğine göre düzenlenmektedir. Sınıflarımızda 7 veya maksimum 10 öğrenci bulunmaktadır. Her pazartesi yeni bir sınıf açılmaktadır. Okulun sunduğu haftalık ders saati seçenekleri 20,22 ve 30 saattir. Her bir ders 50 dakikadır. Katılım için minimum yaş sınırı 16’dır.

ÖZEL DERSLER

Okulun sahip olduğu en etkili yöntemlerden biri olan özel dersleri bu kadar özel kılan şey ise dersin tamamen size odaklı işlenmesidir. Bu kurs seçeneği isteğe bağlı olarak alacağınız Genel İngilizce kurslarından biriyle de birleştirilebilir.

SINAV PROGRAMLARI

+Cambridge Exam Preparation:

Tüm yıl FCE ve CAE sınav hazırlık programlarımız vardır. FCE için minimum İngilizce seviyesi orta-seviyedir(intermediate) ve CAE için ileri seviyedir(advanced). Programlar yaklaşık 10 - 12 hafta sürmektedir. Cambridge sınav kurslarında ortalama 7 ila 10 öğrenci bulunmaktadır.

+TOEFL

TOEFL tüm dünyada birçok üniversite tarafından kabul gören, saygın bir sınavdır. TOEFL hazırlık sınıfları için minimum İngilizce seviyesi ileri seviyedir (advanced). TOEFL sınıfları öğrencilere sadece Toefl üzerine eğitim vermektedir. Tecrübeli öğretmenler eşliğinde sınav teknikleri, pratik testler ve Toefl sınavı için gerekli beceriler üzerine yoğunlaşırsınız.

+TOEIC 

TOEIC için minimum İngilizce seviyesi advanced ( ileri seviyedir). Tamamen sınava yönelik sınıflarda hem TOEIC için yeterli dil kullanım becerileri edinip hem de sınav tekniklerini öğrenebilirsiniz.

KONAKLAMA

APARTLAR

Bu konaklama seçeneğinde özel banyolu ve klimalı iki kişilik veya tek kişilik odalarda konaklama imkanı sunulmaktadır. Ayrıca tesise ait açık yüzme havuzu, spor salonu ve barbekü alanları öğrencilerin kullanıma açık diğer imkanlardır. Bu konaklama seçeneğinde öğrenciler toplu taşıma duraklarına 20-30 dakika yürüme mesafesindedirler.

AİLE YANI KONAKLAMA

Okula toplu taşıma ile 30-45 dakika mesafede bulunan evlerde konaklayan öğrenciler isteklerine göre tek kişilik veya çift kişilik odalarda yine isteklerine bağlı olarak yalnızca kahvaltı veya sabah ve akşam yemeği dahil şekilde de konaklayabilmektedirler.

REZİDANS ODALAR

Hareketin merkezi olan sahile birkaç dakikalık mesafede bulunan bu konaklama seçeneği, öğrencilere iki kişilik veya tek kişilik odalarda konaklama imkanı sunmaktadır. Bunun dışında odada mini buzdolabı ve kablolu televizyon hizmeti de sunulmaktadır. Ayrıca bu konaklama seçeneğinde tuvaletler ortaktır.

Dil Okulları