Varşova Ekonomi Üniversitesi (SGH)

Polonya'da ekonomi alanında eğitim veren en eski devlet üniversitesi olan SGH, Bologna kriterleri çerçevesinde eğitim verir, ekonomi ve sosyal bilimler alanlarında size lisans, master ve doktora derecesinde bir çok farklı program seçeneği sunar. Master derecesinde -MBA de dahil olmak üzere- ingilizce ve leh dillerinde doksanın üzerinde farklı eğitim ve bölüm seçeneğiniz var.

Dünya çapında sahip olduğu 200’den fazla üniversite işbirliği ile Varşova Ekonomi Üniversitesi, yıl boyunca bir çok uluslararası araştırma, toplantı, seminer ve çalıştaya da ev sahipliği yapmakta, ayrıca her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bir çok öğrenciye de eğitim vermektedir.

Okulun en büyük avantajlarından birisi de ekonomi alanında dünya çapında eğitim veren 27 tane üniversitenin ve 60’dan fazla çok uluslu şirketin oluşturduğu CEMS (the Global Alliance in Management Education) üyesi olması ve CEMS Master of International Management Programı’nı uygulamasıdır. Günümüzde, dünya çapında 35 farklı ülkeden 2500 den fazla genç mezun Financial Times tarafından dünyanın 1 numaralı Msc. Programı olarak gösterilen bu master programına katılmaktadır. Okul ayrıca PIM – Partnership in International Management üyeliğiyle de dünya çapındaki MBA öğrencileri arasında değişim programları uygulamaktadır. 

Varşova Ekonomi Üniversitesi'nin kampüsü, tarihi Varşova kentinin hemen merkezinde bulunmaktadır. Kampüste bulunan 5 modern binasıyla eğitim veren okul, yüzme havuzu, tırmanma duvarı, fitness salonu gibi tam donanımlı spor tesisleri, 1000 kişi kapasiteli yurt binası ve ekonomi alanında Polonya’nın en geniş kaynaklarını barındıran bir kütüphaneye sahiptir.

 

Varşova Ekonomi Üniversitesinin Bölümleri ve Yıllık Eğitim Ücretleri

Program Adı Süre (Sömestr) Ücret (Yıl/Euro)
Lisans Programları (İngilizce)
Uluslararası Ekonomi (International Economics) 6 4.000
Ekonomi ve Bilgi Sistemleri (Quantitative Methods in Economics and Information Systems) 6 4.000
Yönetim (Management) 6 4.000
Yüksek Lisans Programları
İleri data analizi (Advance Analytics – Big Data) 4 3.600
Küresel İşletme, Finans ve Yönetim (Global Business, Finance and Governance) 4 3.600
Uluslararası İşletme (International Business) 4 3.600
Uluslararası Turizm ve Otel Endüstrisi (International Tourism, Hotel Industry and Leisure Services) 4 3.600
Doktora Programları
Yönetim ve Ekonomi 8 4.400
Üniversite