Amerika
San Diego,CA
01.12.2015-01.12.2016
Dil Okulları / CEL San Diego

 


COLLEGE OF ENGLISH LANGUAGE


Okulun 3 ayrı yerde kampüsü bulunmaktadır; San Diego merkez kampüs, San Diego sahil kampüsü ve Santa Monica kampüsü. 3 ayrı okulda aynı dil programları aynı kalitede sunulmaktadır. Tecrübeli eğitimciler eşliğinde İngilizceniz gelişecek, dünyanın her yerinden gelen öğrenci kitlesiyle uluslararası bir çevreniz olacak ve San Diego’nun muhteşem havasıyla inanılmaz aktivitelere katılıp sosyalleşerek Amerika’nın bir parçası olacaksınız.


SAN DIEGO KAMPÜSÜ

 

Havasıyla ve güzel sahilleriyle bilinen San Diego her yıl tüm dünyadan gelen turistlere ev sahipliği yapar. Öğrenciler güzel havanın tadını çıkarıp dünyanın en popüler sörf sahillerinde sörf yapabilir, tüple dalış aktivitelerine katılabilir, şnorkelle yüzebilir, La Jolla’da kayak yapabilir ya da Pacific Sahili’nin bitmeyen eğlencesine katılabilir. Aynı zamanda sanat ve kültüre ilgi duyanlar için ise Balboa Park Müzesi, Seaport Kasabası ya da Old Town görülmesi gereken yerler arasında yer alır. Ayrıca San Diego’da bulunan The Gaslamp Quarter, eşsiz restoranlara sahip, CEL öğrencilerinin vazgeçemediği bir eğlence merkezidir.

 

NEDEN CEL?


- Otuz yılı aşkın İngilizce eğitim tecrübesi,


- Maksimum 10 kişilik sınıflar,


-Dil Enstitüleri Birliği tarafından resmen tanınmış bir kurumun güvencesine sahip olma,


-Her hafta yeni sınıf açılımı,


-Tecrübeli ve sertifikalı eğitmenler,


-Aile yanı konaklama seçeneğinde beraber kalınacak ailelerin samimiyeti ve konforu,


-San Diego merkezinde, San Diego Pacific sahilinde ve Santa Monica sahillerinde konaklama şansı,


-Dünyanın her yerinden öğrenciler,


-Makul uzun dönem fiyatları,


-Eğlence ve aktivite programları

 

 

SAN DIEGO ŞEHİR MEKEZİ ŞUBESİ

 

CEL, San Diego şehir merkezinin en güzel yerinde bulunmaktadır;  alışveriş, yemek ve eğlence merkezlerinin tam ortasındadır. Buna ek olarak okul, toplu taşıma duraklarına yürüme mesafesinde olup beyzbol stadına ve diğer tüm yerel yerleşkelere de aynı şekilde yürüme mesafesindedir.

  

KURSLAR

 

-GENEL İNGİLİZCE


Tüm kurlar gramer, dinleme, diyalog, okuma, yazma yeteneği, telaffuz kursları, kelime çalışması vs. içermektedir. Sınıflar öğrencinin ihtiyacına ve eksiğine göre düzenlenmektedir. Sınıflarımızda 7 veya maksimum 10 öğrenci bulunmaktadır. Her pazartesi yeni bir sınıf açılmaktadır. Okulun sunduğu haftalık ders saati seçenekleri 20,22 ve 30 saattir. Her bir ders 50 dakikadır. Katılım için minimum yaş sınırı 16’dır.

 

-ÖZEL DERSLER


Okulun sahip olduğu en etkili yöntemlerden biri olan özel dersleri bu kadar özel kılan şey ise dersin tamamen size odaklı işlenmesidir. Bu kurs seçeneği isteğe bağlı olarak alacağınız Genel İngilizce kurslarından biriyle de birleştirilebilir.

  

-SINAV PROGRAMLARI

 

+Cambridge Exam Preparation:

 

Tüm yıl FCE ve CAE sınav hazırlık programlarımız vardır. FCE için minimum İngilizce seviyesi orta-seviyedir(intermediate) ve CAE için ileri seviyedir(advanced). Programlar yaklaşık 10 - 12 hafta sürmektedir. Cambridge sınav kurslarında ortalama 7 ila 10 öğrenci bulunmaktadır.

 

+TOEFL

 

TOEFL tüm dünyada birçok üniversite tarafından kabul gören, saygın bir sınavdır. TOEFL hazırlık sınıfları için minimum İngilizce seviyesi ileri seviyedir (advanced). TOEFL sınıfları öğrencilere sadece Toefl üzerine eğitim vermektedir. Tecrübeli öğretmenler eşliğinde sınav teknikleri, pratik testler ve Toefl sınavı için gerekli beceriler üzerine yoğunlaşırsınız.

 

+TOEIC 

 

TOEIC için minimum İngilizce seviyesi advanced ( ileri seviyedir). Tamamen sınava yönelik sınıflarda hem TOEIC için yeterli dil kullanım becerileri edinip hem de sınav tekniklerini öğrenebilirsiniz.

 

SAN DIEGO'DA KONAKLAMA

 

Aile Yanında Konaklama


Öğrencilerin ihtiyaçlarına göre seçilen aileler ile birlikte çift ya da tek kişilik odalarda, oda + kahvaltı veya oda + iki öğün yemek seçenekleriyle konaklayabilen öğrencilerin, kaldıkları evler okula toplu taşıma ile ortalama 30-45 dk mesafededir.

 

Şehir Merkezinde Konaklama


Öğrenciler çift veya tek kişilik odada, bulaşık makinalı mutfak, barbekü alanları, özel banyolu ve klimalı odalarda konaklamaktadırlar. Ayrıca bu konaklama seçeneğinde öğrencilere spor salonu imkanı da sunulmaktadır. Şehir merkezine 15 dakika yürüyüş mesafesinde olan öğrencilerin, Pasifik Sahili’ndeki okullarına da toplu taşıma ile ulaşmaları 45 dakika sürmektedir.

 

Paylaşımlı Apartman:                                                                Standart Rezidans: 

Premium Rezidans:                                                                   Premium Apartman:


 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Loft Rezidans:

 

 

 

 Bize Ulaşın
<